صفحه اصلی / پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ

چرا برای استخراج نیاز به باز کردن اکانت نیست؟

اینکه گزینه ثبت نام یا ورود در سایت نمی باشد،به علت بی کیفیتی یا نا مطمئن بودن سایت های استخراج نمی باشد، تقریبا بیشتر نسل جدید استخر های استخراج که در دنیا وجود دارند و یا بوجود می آیند، دیگر گزینه ورود یا لاگین را قرار نمی دهندو علت آن این است که این موضوع ممکن است بسیاری از کاربرانی که با مشکلاتی مانند تحریم ها یا قانون گذاری کشور ها مواجه اند، در آینده نتوانند به استخراج در این استخر ها بپردازند و در واقع هش ریت آنها ریجکت شود. پس نسل جدید استخر ها اکثرا این گزینه را برداشته اند و فقط استخر های نسل قدیم این کار را انجام داده اند.

 در صورت باز نکردن اکانت یا حساب کاربری در سایت، آیا امنیت و اعتبار آن کاهش نمی یابد؟

اینکه دسترسی به اطلاعات شخصی افراد در هنگام باز کردن حساب کاربری و جزییات استخراج کامل اشخاص برای استخر ها وجود نداشته باشد نه تنها باعث عدم امنیت و اعتماد نمی شود بلکه در راستای اهداف بلاکچین که  مبنی بر ناشناس بودن استخراج کنندگان و کیف پول ها می باشد، باعث افزایش امنیت و همینطور اعتماد بیشتر می شود.

البته لازم به ذکر است که در هنگام اتصال به استخراج ارز مورد نظر موارد امنیتی کاملا لحاظ شده است. فقط نیازاست که تنظیمات ماینر(ایسک یا جی پی یو) خود را براساس دستورالعمل های ارائه شده در صفحه چگونگی اتصال پیکربندی کنید و شروع به استخراج کنید و اولین اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید به صورت اتوماتیک در استخر ما ثبت می شود.

آیا این یک استخر برای استخراج ارز های ایرانی است؟

خیر. مانند تمام استخر های استخراج دنیا برای استخراج ارز های قابل استخراج جهانی است.

با وجود استخر های استخراج خارجی چرا پیشنهاد می کنید که از این استخر شروع به استخراج کنیم؟

تقریبا تمامی کسانی که با ارزهای دیجیتال اشنایی دارند می دانند که برای بدست آوردن ارزهای دیجیتال یا باید آنها را بخرند و یا استخراج کنند، اما برای استخراج، جدا از اینکه از چه ماینر یا وسایل استخراجی استفاده کنند، نیاز دارند استخر یا محل استخراج مناسبی پیدا کنند، وشاید سوال بسیاری از ماینرها (استخراج کنندگان) این باشد که چه استخری را برای استخراج ارز مورد علاقه خود استفاده کنند، که هم امنیت خوبی داشته باشد وهم اینکه سهم شان از بلوک پیدا شده بیشتر باشد وهم اینکه استخر مورد نظر درصد کمتری دریافت نماید، تقریبا چند وقتی هست که ماینرهای بزرگ دنیا دستگاههای استخراج خود را مختص استخراج بیت کوین نمی کنند، چرا که هم سختی شبکه بالایی دارد وهم انرژی زیادی اتلاف می شود وهم استخراج بیت کوین تقریبا در انحصار استخرهای خاصی قرار دارد، به این دلایل دستگاههای خود را بر روی استخراج الت کوین ها تنظیم می کنند و همچنین شرکت های سازنده دستگاههای ماینینگ تولیدات خود را برای استخراج سایر الگوریتم های استخراج،افزایش داده اند.

اما چرا استخر ایرانی؟

طبیعتا چون ایرانی است یعنی تمامی سوالات ومشکلات ماینرهای ایرانی در آن لحاظ می شود ونگرانی در مورد عدم پرداخت یا بسته شدن و یا عدم پاسخگویی و راهنمایی مناسب،نمی باشد و هرگونه تحریم یا بن کردن در آن وجود ندارد، ولی شاید مهمترین دلایل استفاده از استخر ایرانی این ها نباشد، در واقع سرعت تاخیرشبکه یا همان پینگ تایم، به دلیل حضور فیزیکی سرورها در ایران، زیر ۵۰ میلی ثانیه می باشد، به عبارت دیگر به دلیل سرعت بالا،پاسخ به مسایل زودتر ارسال می شود واین یعنی تقریبا تا ۱۰% درامد بیشتر.
از دلایل دیگر می توان به پخش هش ریت شبکه در ایران اشاره کرد که این موضوع باعث می شود استخراج ارزهای دیجیتال از انحصار استخرهای بزرگ دنیا خارج شود .
در این استخر از الگوریتم استخراج بیت کوین که(sha256) می باشد، سه ارز مختلف قابل استخراج می باشد یعنی دستگاههای ایسیکی که فقط الگوریتم استخراج sha256 را ساپورت می کنند هم می توانند در این استخر ایرانی شروع به استخراج ارزهای موجود نمایند.

البته برای gpu ماینرها (استخراج کنندگان با کارتهای گرافیک) هم سه ارز با الگوریتم هایی که gpu ها می توانند آن را استخراج کنند موجود می باشد، والبته به این ۶ ارز موجود برای استخراج در طول زمان اضافه خواهد شد. ضمن دعوت از ماینر ها برای شروع استخراج از این استخر ایرانی متذکرمی شویم که بوجود اوردن هش ریت بالا در استخر های ایرانی و یا استخر های کوچک، باعث تمرکز زدایی،عدم سوء استفاده و اطمینان بالا به شبکه استخراج ارزهای دیجیتال می شود.

چرا این ارز ها را برای استخراج قرار داده اید؟

علت قرار دادن این ارز ها در این سایت در واقع میزان سودمندی آنها است  که در  سایت  ها محاسبه می شود گذشته از این ، سه ارز برای ایسیک هایی که الگوریتم sha 256  رو ساپورت می کنند قرار داده شده که با تبدیل روزانه آنها به بیت کوین ارزش اقتصادی بیشتری نسبت به استخراج بیت کوین دارند.

البته سه کوین دیگر هم با توجه به ارزش درامدی برای کسایی که با کارت گرافیک یا gpu ماین می کنند هست.

چرا هش ریت گزارش شده من صفر است یا با عددی که ماینر من گزارش می دهد متفاوت است؟

هش ریت استخرو ماینر هر ۱۰ دقیقه یکبار محاسبه می شود، به همین دلیل ۱۰ دقیقه طول می کشد تا هش ریت شما بسته به اولین سهم معتبر ارسال شده شما محاسبه شود، هش ریتی که ما در استخر خود نمایش می دهیم مقدار تقریبی هش ریتی است که بر اساس سهم ارسالی شما ارائه می شود به همین دلیل تفاوت قابل توجهی با هش ریت اعلام شده خود شما دارد،اگربین دو عدد اعلام شده تفاوتی بود عددی که ماینر شما نشان می دهد عدد درست است.

پرداخت چگونه انجام می شود؟

همه استخر های ما از سیستم پرداخت ( PPLNS )استفاده میکند، PPLNS مخفف پرداخت بر اساس N سهام آخر است (Pay Per Last N Shars). عکس زیر سیستم پرداخت را نشان می دهد، یک دوره دارای تعدادی مطلق سهام است که صرفا بر اساس موفقیتشان تایید می شود،سیستمهای پاداش نسبی در هنگام  محاسبه پاداش تنها سهام های یک دوره را در نظر می گیرد، ولی سیستم PPLNS از تعداد N سهام اعلام شده برای محاسبه پاداش استفاده می کند ، واین مقادیر بسته به سختی شبکه تغییرمی کند.

PPLNS

همنطور که می دانید مقدار مورد نیاز سهام برای باز کردن یک بلاک در هر دوره متفاوت است .دوره اول وسوم سختی شبکه برابری برای باز کردن بلاک دارند ودوره دوم وچهارم دورههای کوتاه تری هستند به دلیل اینکه مقدار سختی شبکه بوده و مقدار سهام کمتری برای باز کردن بلاک نیاز بوده، ودوره پنجم بسیار طولانی تر است و دلیل ان این است که سختی شبکه از همه موارد در عکس بیشتر است ، و بر اساس این مطالب نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • دوره اول و سوم دوره های مناسبی هستند و تمام سهام هایی که اعلام کرده اید به عنوان پاداش به حساب امده است.
  • برای دوره دوم و چهارم ،سهام هایی که دوره قبل هم اعلام کرده بودید محاسبه می شود ( که در نمودار با سبز نشان داده شده است). به عبارت دیگر بدون در نظر گرفتن مرز بین دوره ها ما همیشه اخرین سهم را در نظر می گیریم که بخشی از این سهام ها برای محاسبه پاداش شما استفاده می شود.
  • دوره پنجم بسیار طولانی است، در این دوره پایین ترین سهم شما (که با قرمز نشان داده شده است) اگر در اخرین سهام قرار نگیرد ریزش می کند.

PPLNS از اعضای مستقل و غالبا وفادار بیشتر از کسانی که بین استخر ها جابجا می شوند حمایت می کند. کسانی که بین استخر ها جابجایی انجام می دهند به دنبال سود کوتاه مدت هستند (مانند دوره دوم) که با مقدار سهام کم در هر دوره می باشند .انها زمانی که دوره به یک مقدار زیادی از سهام رسید به یک استخر مناسب دیگر می روند که دوره جدیدی را شروع کرده است این عمل پاداش بیشتری را برای جابجا کنندگان نسبت به کسانی که به یک استخر وفادارهستند تامین می کند هر چند جابجا کردن استخر به شرطی پر سود است که بدانید چه زمان یک چرخه اغاز شده و اینکه چه مقدار سهم برای دریافت پاداش اعلام شده است که این روش باید با پرداخت کننده مناسب باشد زیرا وقتی از PPLNS استفاده میکنید این کار درست عمل نمی کند. به طور مثال (دوره پنجم) سهام جابجا کنندگان استخر به عنوان پاداش برای انها محاسبه نمی شود واین کار برای رضایتمندی افراد پایبند به استخر انجام می شود. و این عمل دلیل بر اثبات این واقعیت است که جابجا کنندگان استخر، فقط در شروع دوره استخراج انجام میدهند در دوره های نرمال وکوتاه جابجا کننده ها سهام خود را از دست نمی دهند وبراساس همین واقعیت، سهام های اعلام شده قبلی برای ماینرهای پایبند به استخر دو بار منظور می شود وجابجا کنندگان مقدار مشابه از پاداش را دریافت نمی کنند.

* با فرض بر اینکه بلاک ها پیدا شده اند پرداخت ها هر ده دقیقه پردازش می شوند و این چرخه کاملا اتوماتیک انجام می شوند.

پرداخت ها چه زمانی انجام می شود؟

شما هیچ تغییری در اکانت خود نمی بینید تا و وقتی که بلاکی پیدا شود و وقتی این اتفاق افتاد و بلاک به یک وضعیت کامل وبالغ رسید (این پروسه امکان دارد چند ساعت طول بکشد و بستگی به ارزی که انتخاب می کنید امکان دارد متغییر باشد) به محض اینکه بلاک از طرف سایت کامل شناخته شد، مقدار سهام شما برای محاسبه مشارکت شما در پیدا شدن بلاک استفاده میشود، هر چقدر مقدار مشارکت بیشتر باشد مقدار بیشتری از بلاک به شما تعلق می گیرد، مقداری از بلاک که به شما تعلق پیدا کرده به عنوان اعتبار منتظر پرداخت، در تراز شما قرار می گیرد، وقتی تراز شما به کمترین مقداری که استخر پرداخت می کند رسید، استخر تمام تراز شما را به کیف پولتان انتقال می دهد و بالانس منتظر پرداخت شما را صفر می کند، حداقل مقدار پرداخت هر استخر در صفحه چگونگی اتصال استخر نوشته شده است.

در حال حاضر استخر ما کوچک است و شاید پیدا کردن یک بلاک مقداری طول بکشد، ودر استخر های بزرگ زمان پیدا کردن کوتاه تر است ولی مقدار سهامی که به شما در استخرهای بزرگ تعلق می گیرد کمتر است، با گذشت زمان در هنگام استخراج در یک استخر بزرگ یا کوچک یک یا چند برابر همان مقدار کسب میکنید و مقدار برابراست. به زبان ساده تر پاداشی که به طور میانگین دریافت می کنید دقیقا متناسب با سهم شما در کل کار انجام شده توسط استخرها می باشد و اگر شما در یک استخر با دو برابر بزرگی نسبت به استخر کوچک استخراج کنید استخر بزرگ دو برابر پاداش برای خود گرفته، ولی سهام شما در این استخر دو برابر کم می شود و در انتها شما به همان مقدار برابر دریافت می کنید.

*امانتداری، قابلیت اطمینان، پشتیبانی و بخصوص تاخیر کم در شبکه(Network Latency) و پرداخت مسائلی هستند که شما در زمان انتخاب استخر باید در نظر بگیرید. با پرهیز از مشارکت در استخرهای بزرگ شما به سلامت شبکه از طریق پخش کردن قدرت هش ریت کمک می کنید.

چرا با وجود حتی استخر های بزرگ و کوچک خارجی از استخر ایرانی استفاده کنیم؟

مهمترین مزیت آن جدا از اینکه باعث پخش کردن هشریت شبکه در ایران می باشد این است که سرعت تاخیر شبکه یا همان پینگ تایم به دلیل حضور فیزیکی سرورها در ایران زیر ۵۰ میلی ثانیه می باشد یعنی به عبارت دیگر به دلیل سرعت بالا پاسخ به مسائل زودتر ارسال می شود و این یعنی تقریبا تا ۱۰% درامد بیشتر. شما یا استفاده از دستور زیر در Command Line می توانید از سرعت شبکه اطمینان حاصل نمایید :
ping persianmine.com

فرق بین ماینر و کارگر چیست؟

ماینرها تعداد کیف پول هایی هستند که روی یک کوین استخراج می کنند ولی کارگر در واقع دستگاههای استخراج کننده می باشند که می تواند یک یا چند دستگاه باشد، به طورمثال شخصی ۱۰ دستگاه استخراج خود را بصورت یک کارگر معرفی می کند و یا یک نفر که دارای۱۰ دستگاه استخراج می باشد هر دستگاه را به عنوان یک کارگر معرفی می کند.