صفحه اصلی / اخبارها / اخبار خارجی / استخراج کننده های بیتکوین معمولاً در هر ساعت ۶ بلاک تولید می کردند. اینباردر همان زمان ۱۶ بلاک زده شده

استخراج کننده های بیتکوین معمولاً در هر ساعت ۶ بلاک تولید می کردند. اینباردر همان زمان ۱۶ بلاک زده شده

در یک انحراف از مسیر معمول ، استخراج کننده های بیتکوین فقط در ۶۳ دقیقه ۱۶ بلآک تولید کردند. چهار مورد از بلاک های جدید در مدت زمان ۴۶ ثانیه در روز جمعه گزارش شده است.هر بلاک جدید بیتکوین به طور متوسط هر ۱۰ دقیقه یکبار تولید می شود. زمان دقیق مورد نیاز برای تولید یک بلاک جدید می تواند به طور قابل توجهی متغیر باشد و تا حدی به سختی شبکه استخراج فعلی بستگی دارد ، که هر ۲۰۱۶ بلاک یکبار تنظیم می شود ، یا تقریباً هر دو هفته یکبار این اتفاق می افتد.

تولید غیرمعمول بلاک های جدید بیتکوین ابتدا توسط اتین لاریوی (Étienne Larrivée) توسعه دهنده بیتکوین در شرکت خدمات امور مالی بیتکوین Satoshi Portal اعلام شد. وی به کوین دسک گفت:تولید ۴ بلاک در کمتر از یک دقیقه به نظر طبیعی و عادی نیست.

چنین تولید سریع بلاک می تواند پایین بودن سختی شبکه فعلی بیتکوین را نشان دهد ، به این معنی که استخراج بلاک های جدید بسیار آسان است. این موضوع فقط می تواند یک تصادف ساده باشد ، که حاصل قابلیت متغیربودن زمان بلاک بیتکوین است.این رویداد همزمان با بالاترین حجم شش ماهه تراکنش های تأیید نشده دراستخر حافظه بیتکوین شده است. تراکنش های بیتکوین به استخر حافظه (mempool) ارسال می‌شود. استخر حافظه به نوعی نقش مخزن دارایی ها را دارا می باشد. این تراکنش ها سپس توسط سایر نودهای غیر استخراجی شبکه تایید می‌شوند. سپس استخراج کننده ها این تراکنش ها را از استخر حافظه دریافت می‌کنند و آنها را در بلاک جدید وارد می کنند و سپس این بلاک ها به بلاک چین بیتکوین افزوده می‌شوند.
طبق گزارش Blockchain.com، در روز پنج شنبه استخر حافظه بیتکوین به ۷۷.۵۸ میلیون بایت تراکنش تایید نشده رسیده بود.
mempool1
همزمان شدن حجم زیاد تعداد تراکنش های تایید نشده با این شرایط تولید سریع بلاک ، با توجه به اینکه کار استخراج کننده های بیتکوین تأیید تراکنش های تایید نشده در بلوکهای جدید است ، کنجکاوی زیادی ایجاد می شود .با انجام شدن هاوینگ بیتکوین در کمتر از دو هفته دیگر ،بلاک های اضافه شده جدید در روز جمعه می تواند نشانه ای از تنظیم سختی شبکه در جواب به زیاد شدن هش ریت شبکه استخراج بیتکوین باشد.
منبع کوین دسک

درباره مدیر

این مطالب را نیز ببینید!

دیجی بایت به صرافی بایننس اضافه شد

پایان نزاع میان تیم دیجی بایت و بایننس و لیست شدن در صرافی بایننس ‌‌، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *