صفحه اصلی / مقالات / بیتکوین کش تحت تاثیرهاوینگ و سایه این اتفاق بر سودآوری ماینر ها

بیتکوین کش تحت تاثیرهاوینگ و سایه این اتفاق بر سودآوری ماینر ها

 

چهارشنبه پنجمین ارزدیجیتال بزرگ جهان از لحاظ سرمایه گذاری در بازار ، در حدود ساعت جهانی ۱۲:۳۰ به ارتفاع ۶۳۰،۰۰۰ رسید – با این رویداد هاوینگ که باعث کاهش پاداش استخراج شبکه از ۱۲٫۵ بیتکوین کش در هر بلاک به ۶٫۲۵ واحد از این ارز می شود کلید خورد .این بدان معناست ، ماینر هایی که برای پاداش بلاک در شبکه مشارکت می کنند ، به سرعت درآمد استخراج آنها به نصف کاهش می یابد ، و این بدان معناست که عدم بازگشت یا بازگشت کند سرمایه گذاری در تجهیزات گران قیمت استخراج در پیش روی ماینر ها خواهد بود.سختی شبکه استخراج و میزان هش ریت در بیتکوین کش – واحد اندازه گیری میزان مشارکت ماینر ها در شبکه می باشد و اخیراً در روند نزولی با وجود هاوینگ در پیش رو داشته است و در اواسط ماه فوریه از حدود پنج هگزا هش در ثانیه به ۳٫۳ هگزاهش در حال حاضر کاهش یافته است .

این روند مطابق با کاهش قیمت بیتکوین کش از حدود ۴۹۲ دلار در اواسط ماه فوریه و کاهش به ۱۶۵ دلار در اواسط ماه مارس بوده است – هرچند که اکنون به بیش از ۲۵۰ دلار بازگشته است. در زمان نگارش خبر ، بیتکوین کش در حال نوسان در ۲۶۸ دلار است و طبق شاخص قیمت CoinDesk ، جهش ۲٫۷ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته داشته است.بر اساس داده های F2Pool ، با قیمت فعلی بیتکوین کش و آخرین هش ریت شبکه ، طیف گسترده ای از تجهیزات استخراجی که در سال ۲۰۱۸ و اوایل سال ۲۰۱۹ راه اندازی شده است ، با فرض متوسط هزینه برق ۰٫۰۵ دلار در هر کیلووات باشد ، اکنون درآمد روزانه منفی دارند. حتی برخی از جدیدترین مدل هایی که اواخر سال گذشته و اوایل سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شده اند ، افت بزرگی از سودآوری یعنی حدود ۱۰ درصد را نشان می دهند. فقط مدلهای قدرتمندی مانند میکروبی تی WhatsMiner M30S یا بیتمین AntMiner S19 یا S17 Pro قادر به تولید حاشیه سودی بالاتر از ۳۰ درصد خواهند بود ، اما سازندگان هنوز نتوانسته اند این مدل ها را با تعداد انبوه در بازارعرضه کنند.

گفته می شود ، همانطور که انتظار می رود دستگاه هایی با حاشیه سودآوری پایینی هستند از شبکه بیتکوین کش جدا می شوند ، سختی شبکه استخراج کاهش خواهد یافته و پویایی شبکه باعث افزایش درآمد استخراج برای کسانی که می توانند با این ارز همراه بمانند می شود . علاوه بر این ، دستگاه های تخصصی استخراج (که معمولاً به عنوان ASIC شناخته می شوند) و مبتنی بر الگوریتم SHA-256 هستند- که قابلیت استخراج بیتکوین ، بیتکوین کش و بیکوین اس وی را دارند – قادر به جابجایی بین ارزهای مختلفی هستند که از الگوریتم SHA-256 استفاده می کنند. خبرگزاری بیتکوین کش هاوینگ برای شبکه بیت کوین را در حدود ۳۵ روز آینده پیش بینی می کند. بیتکوین از نظر سرمایه گذاری در بازار ۲۶ برابر بزرگتر از بیتکوین کش است.مرکز محاسبات ، هش ریت ۱۴ روزه شبکه بیتکوین را در حال حاضر ۱۰۵ هگزاهش در ثانیه اعلام کرده است است که پس از کاهش تقریبا ۱۶ درصدی در اواخر ماه گذشته ، شاهد رشد ۵ درصدی بوده است.در همین حال ، بیتکوین اس وی ، نیز قرار است در حدود یک روز آینده کاهش پاداش بلوک را تجربه کند. قیمت این ارز طی ۲۴ ساعت گذشته قبل ازهاوینگ خود ، ۹ درصد افزایش یافته و به ۲۰۹ دلار رسیده است

درباره مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *